Położna

 

Odnalazłam kobiecą moc w porodzie i teraz się nią dzielę! Jestem żoną, mamą dwójki dzieci i położną z zamiłowania. Od zawsze moim marzeniem była szeroko rozumiana pomoc kobietom.
Aktualnie jestem położną rodzinną a także przyjmuję porody domowe wraz z Kamilą Ciastek-Majtyką i Ewa Wojciech w ramach Praktyki Położniczej Femmed. Zajmuję się edukacją okołoporodową oraz prowadzę zajęcia dla par w szkole rodzenia. Uczestniczę w licznych warsztatach i spotkaniach dla kobiet dzięki czemu mogę się wsłuchiwać w ich potrzeby.
Zauważyłam, że coraz więcej rodzących chce „wziąć poród w swoje ręce”. Pragną  być w pełni odpowiedzialne za jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu. Uważam, że należy im to umożliwić, dlatego gorąco wspieram wszelkie inicjatywy związane z porodem domowym oraz z naturalnym rodzicielstwem.  Moim marzeniem jest, aby każda kobieta w Polsce mogła rodzić w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami.

Niezwykłą wartość ma dla mnie życie drugiego człowieka na każdym etapie rozwoju, dlatego bardzo cenię postawę polskiej położnej Stanisławy Leszczyńskiej. Jest ona dla mnie wzorem do naśladowania. W szkole rodzenia przy Fundacji Evangelium Vitae prowadzę zajęcia dotyczące pielęgnacji niemowlęcia.