ulotkaNie wszyscy rodzice zgłaszają się w szpitalu po szczątki swego zmarłego dziecka, aby je pochować. By zarówno dziś jak i w przyszłości mogli oni identyfikować miejsce pochówku swoich dzieci Fundacja Evangelium Vitae włącza się w inicjatywę stworzenia grobowca dla zmarłych przedwcześnie dzieci.

Inicjatywa budowy grobowca dla dzieci, które umierają przed narodzeniem i których doczesne szczątki nie są odbierane przez rodziców zrodziła się w głowach kilku osób.  Pomysł poparł Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, Fundacja Evangelium Vitae włączyła się w sprawy organizacyjne, a patronat duchowy nad całym projektem objęli Abp Józef Kupny oraz członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Obecnie wraz z urzędem miejskim ustalono procedurę wsparcie wrocławskich szpitali, jesteśmy po wach z władzami samorządowymi i realizacja projektu jest na jak najlepszej drodze.

Jaki to projekt?

Pragniemy aby każde dziecko zmarłe przedwcześnie zostało godnie pochowane na jednym z wrocławskich cmentarzy i aby rodzice mieli wiedzę, gdzie spoczywają doczesne szczątki ich dziecka. Pragniemy, aby pomnik dziecka nienarodzonego miał także wymiar symboliczny, dla tych rodziców, którym nie było dane pochować własnego dziecka. Kilka razy w roku odbywałyby się kremacje oraz pogrzeby dzieci nienarodzonych z Wrocławskich szpitali.

Czego potrzebujemy?

Dokańczamy sprawy organizacyjne ze szpitalami i władzami samorządowymi, potrzebujemy jednak Twojego wsparcia duchowego i materialnego. Koszt grobowca i pomnika to około 100 000 zł. Projekt zgłosiliśmy do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego i został on pozytywnie zaopiniowany.

Wesprzyj budowę pomnika dziecka nienarodzonego oraz inicjatywę stworzenia grobowca dla zmarłych przedwcześnie dzieci, których rodzice nie odbiorą ze szpitala. Zagłosuj od 15-29 września na projekt na stronie http://www.wroclaw.pl/wroclawski-budzet-obywatelski

Bardzo prosimy również o wpłaty na konto Fundacji Evangelium Vitae:

w Banku DnB NORD

nr 76 1370 1301 0000 1706 4553 0000

z dopiskiem „Pomnik Dziecka Nienarodzonego”

Fundacja „Evangelium Vitae;

 ul. Rydygiera 22-28;

50-249  Wrocław

lub przelewem internetowym 

 Do pobrania ulotka akcji – prześlij dalej [fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_button color=”green” size=”small” link=”http://fev.wroclaw.pl/wp-content/uploads/ulotka-budowa-pomnika_-dwustronna.pdf” target=””]Pobierz[/fusion_button]

 

Tegoroczne obchody  Dnia Dziecka Utraconego odbędą się 15 października 2014 na Cmentarzu Osobowickim Wrocławiu. O szczegółach obchodów będziemy na bieżąco na naszej stronie.

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]