doradca życia rodzinnego posługujący się językiem migowym, nauczyciel biologii, chemii oraz wychowania do życia w rodzinie

 

Na co dzień pracuję w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 12 dla Niesłyszących i Niedosłyszących we Wrocławiu jako nauczyciel biologii i chemii oraz  wychowania do życia w rodzinie. Od pięciu lat prowadzę dodatkowo zajęcia dogoterapii z młodszymi dziećmi, realizując autorskie programy wspomagania rozwoju dzieci niesłyszących.

Jestem osobą otwartą i optymistycznie nastawioną do życia, dlatego staram się widzieć we wszystkim dobre strony, często się uśmiecham i wiem, że to bardzo pozytywnie wpływa na młodzież, którą uczę i wychowuję. Mam to szczęście, że praca jest moją pasją i daje mi bardzo dużo satysfakcji.

Siłę do codziennych zmagań  daje mi moja rodzina- mąż Jarek oraz dwóch synów (Julek i Mikołaj) oraz przyjaciele z naszej Wspólnoty – należymy z mężem do Domowego Kościoła, podjęliśmy również posługę w Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie.

Od pewnego czasu moją  troską było powstanie poradni rodzinnej dla osób niesłyszących. Dzięki wielkim sercom Sióstr Boromeuszek, działaniom ks. Tomasza Filinowicza (Duszpasterz Osób Niewidomych i Niesłyszących) oraz życzliwości ks. Stanisława Paszkowskiego udało się to dzieło zrealizować. Od października 2013 roku rozpoczęłam dyżury w Poradni przy Fundacji Evangelium Vitae jako pierwszy doradca i nauczyciel naturalnego planowania rodziny posługujący się językiem migowym.

Chciałabym, aby poradnia stała się prawdziwym miejscem wsparcia dla osób niesłyszących oraz ich rodzin w ważnych  momentach życia, dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, dla małżeństw przeżywających trudności, oraz młodych ludzi szukających sposobu na pielęgnowanie relacji.

Kontakt:

A-mail: semperaugustus@op.pl