Serdecznie zapraszamy na rozmowy przy kawie: bud E, sala nr 8.

 

Na spotkaniu pragniemy dzielić się owocami medytacji fragmentu Pisma Świętego. W tym tygodniu bierzemy na warsztat przypowieść o wdowim groszu (Łk 21, 1-4):

 

Podniósłszy oczy, zobaczył, jak bogaci wrzucali swe ofiary do skarbony. Zobaczył też, jak pewna uboga wdowa wrzuciła tam dwa pieniążki, i rzekł: «Prawdziwie, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Wszyscy bowiem wrzucali na ofiarę Bogu z tego, co im zbywało; ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie».

 

Pytania pomocnicze:

1) Porozmawiaj z Panem o talentach i walucie, jaką posiadasz. Czy są to Twoje umiejętności, czas, ponadprzeciętna cierpliwość czy inne? Spójrz na swoje życie „z lotu ptaka”. Przypomnij sobie te momenty, gdy Twoje działanie było owocne. Podziękuj za nie i poproś o mądrość w zarządzaniu Twoimi talentami.

2) Przypomnij sobie chwile, gdy ostatnio z jakiegoś powodu odczuwałaś smutek i zawód. Wejdź głębiej w swoje serce i poszukaj źródła tego smutku. Spróbuj się nazwać, np. niezrealizowane plany, obawa o zdrowie, niespełnione aspiracje, zmęczenie. Zaproś Pana w te obszary Twego serca.

3) Porozmawiaj z Panem, do jakich działań czy zmian pragnie Cię zainspirować dzisiejszym fragmentem Słowa Bożego.

 

Zachęcamy do pogłębionych rozważań w oparciu o książkę „Kobiety szalone dla Jezusa”, O. Remigiusz Recław SJ