15 października 2014 r.

ZAPRASZAMY NA OBCHODY DNIA DZIECKA UTRACONEGO WE WROCŁAWIU

15 października 2014 r. w ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego zapraszamy na pierwszy pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem, jaki rozpocznie się o godz. 14.45 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia w kaplicy na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Bezpośrednio po niej zostanie odprawiona Msza św. (ok. godz. 15.00).

Wyznaczone miejsce na grobowiec i pomnik

Wyznaczone miejsce na grobowiec i pomnik

        W przygotowanym grobowcu zostaną złożone doczesne szczątki zmarłych dzieci, których rodzice nie odebrali ze szpitala. Będzie to również symboliczne miejsce dla tych rodziców, którym nie było dane pochować własnego dziecka. Kolejne pogrzeby będą się odbywać kilka razy w roku. Zachęcamy do przyniesienia zniczy i zapalenia ich w tym miejscu.

      Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali ofiarę na budowę pomnika nagrobnego oraz tym, którzy poparli projekt budowy grobowca ze środków Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015 przygotowany przez jedno z małżeństw po stracie dziecka. Na te fundusze trzeba będzie niestety jeszcze trochę poczekać, ale ufamy, że dzięki nim będziemy mogli przeznaczyć część nagromadzonych pieniędzy na pomoc rodzinom dotkniętym przedwczesną śmiercią ich dzieci.

     Specjalne podziękowanie kierujemy w stronę Urzędu Miasta Wrocławia za wyznaczenie i przygotowanie miejsca na grobowiec oraz za opracowanie procedur związanych z pochówkiem dzieci utraconych.

Wstępny projekt pomnika, rodzice bedą ubrani

Wstępny projekt pomnika

Do ściągnięcia: miniporadnik dla rodziców, którym dziecko zmarło przed narodzinami i ich przyjaciół