Kochani!

Utworzony przed paru laty Bank Niemowlaka przynosi coraz to większe zyski :). Nie, nie pieniężne, ale dzięki stale napływającym dostawom ubranek i innych akcesoriów dziecięcych możemy sprostać potrzebom wielu zgłaszających się do nas rodzin. W sumie: tylko się cieszyć. Ale niestety, Bank Niemowlaka, a w zasadzie jego lokalizacja, stanowią dla nas pewien problem.

Bank Niemowlaka usytuowany jest w piwnicy, do której prowadzą bardzo wąskie i strome schody. Kto był ten wie! Dokucza nam także wilgoć, zwłaszcza jesienią i zimą. No i powierzchnia okazuje się niewystarczająca.

W naszym ogromnym obiekcie mamy upatrzoną nową lokalizację: pomieszczenie znajduje się na parterze, więc nie będzie problemu z wnoszeniem i wynoszeniem dostaw i wyprawek, z większą powierzchnią użytkową i suche. Pomieszczenie trzeba tylko wyremontować, a dokładniej przywrócić do stanu używalności, bo znajduje się w nieremontowanej chyba od wieków części obiektu.

Z ostatniej rozmowy z architektem wynika, że taki remont to koszt ok. 140 tysięcy (w tym podniesienie stropu, przygotowanie pralni, wyrównanie poziomów parteru). Szukamy już sponsorów wśród różnych instytucji, ale wiemy, że zawsze najbardziej można liczyć na Przyjaciół. Wielu z Was wie, ile dobrego w naszym mieście, w okolicy, a nawet dalej zrobił już Bank Niemowlaka, ile dobrego może jeszcze zrobić.

Zwracamy się dlatego z prośbą o wsparcie choćby niewielką kwotą remontu nowego Banku Niemowlaka, by przed zimą można było go przenieść w nowe miejsce. Niech służy jeszcze lepiej niż dotychczas potrzebującym rodzinom:

Wpłaty można przesłać na konto bankowe w Alior Bank nr:
59 2490 0005 0000 4500 2822 9323.

W przyszłym roku można również ofiarować na ten cel 1% podatku dochodowego:
KRS 0000259108
Z góry za każdą pomoc dziękujemy i zapewniamy pamięć w modlitwie – siostry boromeuszki