Zapraszamy na rekolekcje dla małżonków borykających się z problemem o niepłodności

Tytuł to „Powołani do niepłodności?”. 

Termin: 13-15 marca 2020

Prowadzący: ks. Gabriel Pisarek sercanin oraz Bernadetta i Krzysztof Frankowie

W trakcie spotkania z małżonkami poruszamy delikatny temat trudności z poczęciem potomstwa, który tak jak dla nas dla wielu małżonków jest powodem bólu, cierpienia, zwątpienia i wątpliwości w wierze.

Rekolekcje mają na celu między innymi pokazanie małżonkom jakie są możliwe drogi wyjścia dla ludzi wierzących. Mają także skłonić też do refleksji nad poszukiwaniem woli Bożej  w kluczu trzech pytań: czego Bóg od nas oczekuje? – kiedy tego oczekuje? – w jaki sposób chce żebyśmy to realizowali? Chodzi o zadanie sobie pytań jaki jest plan Pana Boga dla nas.

Dla niektórych z małżonków to również zachęta do czego by ruszyć z miejsca i przerwać trwający być może okres stagnacji czy rezygnacji w oczekiwaniu na potomstwo.

Spotkanie rekolekcyjne opiera się na trzech filarach którymi są:

  1. Nasze świadectwo zmagań i zawierzenia Bogu w pragnieniu potomstwa (przeszliśmy drogę leczenia naprotechnologią, próbowaliśmy innych metod z medycyny nieliniowej, a zakończyliśmy adopcją),
  2. Konferencje księdza Gabriela Pisarka który od początku swojej drogi kapłańskiej towarzyszy małżonkom i rodzinom,
  3. Wzajemnych rozmowach małżonków na zasadach dialogu

Do tego oczywiście Eucharystia, modlitwa i adoracja.

Wspomnę też że sami na swojej drodze, która ostatecznie skończyła się adopcją, byliśmy wspierani przez Fundację Evangelium Vitae – opiekowała się nami Pani Agnieszka Kubrak 🙂

W razie potrzeby zachęcamy do pytań.

Pozdrawiamy,

Bernadetta i Krzysztof Frankowie

Tel. 603 999 152