Zajęcia prowadzą:

  • Kamila Ciastek-Majtyka
  • Sylwia Jeż
  • Henryka Kukurowska
  • Agnieszka Owczarek
  • Ewa Poznar
  • Agnieszka Ptak
  • Anna Sochańska
  • Julia Roshko
  • Ewelina Żukiewicz

Koordynator:

  • Joanna Kozakiewicz

Kamila Ciastek-Majtyka

Mam 9-letni staż w zawodzie położnej, pracowałam zarówno na oddziałach położniczych a także przyjmowałam i przyjmuję porody domowe. Obecnie prowadzę Praktykę Położniczą Femmed w Jelczu-Laskowicach, gdzie również mieszkam.  W ramach Femmedu wraz z koleżankami położnymi Anną Sochańską i Ewą Wojciech przyjmuję porody domowe, prowadzę punkt pobrań, edukację przedporodową oraz oferuję kompleksowa opiekę położniczą nad każdą kobietą. Jestem wielką promotorką naturalnego położnictwa. Kocham swój zawód, z wielkim zaangażowaniem i pasją opiekuję się ciężarnymi, kobietami po porodzie i noworodkami, o czym mogły świadczyć głosy oddane w konkursie poloznanamedal.pl (2 miejsce na Dolnym Śląsku). W szkole rodzenia przy Fundacji Evangelium Vitae prowadzę zajęcia o przygotowaniu do porodu i jego przebiegu.

Sylwia Jeż

Sylwia JeżJestem lekarzem, swoją wiedzę medyczną stale aktualizuję i poszerzam o liczne kursy i szkolenia udokumentowane zdobyciem najważniejszych w tej dziedzinie certyfikatów: Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego IBCLC i Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego CDL. Ale przede wszystkim od ponad dwudziestu kilku lat jestem mamą. Mamy w Niebie troje dzieci modlących się za nami. Każde z ósemki moich dzieci na ziemi udało mi się wykarmić osobiście i jest to jedno z mych największych życiowych osiągnięć. Przy każdym też popełniłam inne błędy i właśnie to skłoniło mnie to podzielenia się swoim doświadczeniem radości z karmienia piersią oraz wychodzenia z kłopotów – z innymi mamami. W szkole rodzenia prowadzę zajęcia dotyczące karmienia piersią, pracuję w Poradni Laktacyjnej a także wspomagam działania grupy wsparcia laktacyjnego „Droga mleczna” dla mam karmiących i chcących karmić (mam w ciąży). Więcej o mnie na mojej stronie internetowej.

 

 

Henryka Kukurowska

Henryka KukurowskaJestem położną od prawie 25 lat. Pracuję na bloku porodowym w Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu popularnie zwanym Szpitalem na Brochowie. Mam za sobą również wieloletnie doświadczenie prowadzenia zajęć w szkole rodzenia. Skończyłam studia teologiczne ze specjalizacją z zakresu poradnictwa rodzinnego, a także jestem nauczycielem NPR (metoda wielowskaźnikowa) co znacznie poszerza spektrum mojej pracy i zainteresowań. Położnictwo to dla mnie wielka życiowa pasja. Chętnie udzielam porad i wspieram zatroskanych rodziców. Prywatnie jestem mamą Michała, Tereski, Joasi, Filipa i Uli, a moje osobiste doświadczenie obejmuje zarówno porody przez cesarskie cięcie oraz naturalny w szpitalu jak i porody w domu. W szkole rodzenia przy Fundacji Evangelium Vitae poprowadzę zajęcia dotyczące ciąży, przygotowania do porodu.

 

Agnieszka Owczarek

Agnieszka OwczarekJestem żoną i mamą dwójki cudownych dzieciaków. Pracuję jako lekarz rezydent na oddziale neonatologii w Szpitalu na Brochowie. Moje prywatne doświadczenie macierzyństwa, porodu, laktacji, opieki nad noworodkiem i niemowlakiem, na co dzień pomaga mi w pracy z noworodkami i ich rodzicami. W szkole rodzenia poprowadzę zajęcia o szczepieniach oraz pierwszym kontakcie noworodka z lekarzem. Współprowadzę spotkania grupy wsparcia laktacyjnego „Droga mleczna”.

 

Ewa Poznar

Ewa PoznarJestem absolwentką wydziału Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Rehabilitacją i wspieraniem rozwoju dzieci zajmuję się od ponad 10-ciu lat. Od kilku lat prowadzę również praktyki ze studentami fizjoterapii. Ukończyłam międzynarodowy kurs metody NDT-Bobath dla dzieci oraz NDT-Bobath Baby, który jest rozszerzeniem terapii dla noworodków i dzieci urodzonych przedwcześnie. Od wielu lat w swojej pracy zawodowej wspomagam rozwój dzieci, który z różnych przyczyn odbiega od prawidłowego. Uczę rodziców prawidłowej pielęgnacji dziecka tak, aby w czynnościach dnia codziennego w sposób naturalny wspierali rozwój swojego maluszka. Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnych kursach i spotkaniach doszkalających moje umiejętności i wiedzę. Praca z dziećmi i rodzicami daje mi wiele satysfakcji, radości i zadowolenia. W wolnych chwilach lubię przeczytać dobrą książkę, posłuchać muzyki oraz aktywnie spędzić czas z rodziną na świeżym powietrzu.

W szkole rodzenia przy Fundacji Evangelium Vitae poprowadzę zajęcia dotyczące rozwoju psychomotorycznego dziecka oraz prawidłowej pielęgnacji stymulującej prawidłowy rozwój.

 

Agnieszka Ptak

Agnieszka PtakJestem absolwentką Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Terapii Zajęciowej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Tematyką ciąży, porodu i stanu noworodka jako trzema elementami nierozerwalnie ze sobą związanymi zajmuję się od czasu studiów. Jestem certyfikowanym terapeutą metody Vojty, Kinesiology Taping-u, Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne i wielu innych z zakresu fizjoterapii i pedagogiki. Dzięki szerokiemu spektrum zainteresowań i kompetencji mogę w sposób kompleksowy wspierać rozwój dzieci od momentu narodzin. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz sympozjach krajowych i zagranicznych. Praca z dziećmi i rodzicami daje mi dużo satysfakcji i zadowolenia. W wolnych chwilach lubię aktywnie spędzać czas z rodziną.

W szkole rodzenia przy Fundacji Evangelium Vitae poprowadzę ćwiczenia ogólnokształtujące, oddechowe i relaksacyjne uwzględniając także kinezyterapię w czasie porodu.

 

Julia Roshko

Julia RoshkoJestem fizjoterapeutką i pielęgniarką. Umiejętności zdobyte w trakcie studiów i pracy zawodowej spowodowały moje zainteresowanie ciążą, porodem i rozwojem niemowląt.

Jako pielęgniarka pracuję z dziećmi na oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu na ulicy Borowskiej. Doświadczenie wynikające ze specyfiki pracy pomaga mi przygotować rodziców do nagłych, niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji, w jakich mogą się znaleźć opiekując się dzieckiem. Pracuję też w charakterze fizjoterapeuty w ZOLu dla dzieci w Jaszkotlu.

Swoją wiedzę ciągle pogłębiam i uzupełniam uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach naukowych. Zdobyłam uprawnienia doradcy noszenia chustowego ClauWi oraz instruktora masażu Shantala dla dzieci i niemowląt. Jestem certyfikowanym terapeutą Wielowymiarowej terapii manualnej stóp u dzieci, Integracji sensorycznej, Kinesjology tapingu dzieci i dorosłych, Monachijskiej funkcjonalnej diagnostyki rozwojowej, Terapii ręki u dzieci, a także odbyłam szkolenie z zakresu Diagnozy i terapii dziecka z grupy ryzyka.

Szeroki zakres zainteresowań umożliwia mi podejście kompleksowe i wielopłaszczyznowe do dzieci i rodziców, dając przy tym dużo satysfakcji.

W szkole rodzenia przy Fundacji Evangelium Vitae prowadzę zajęcia z kobietami w ciąży, przygotowuję je do porodu oraz udzielam rad i wskazówek jak najszybciej osiągnąć pełną sprawność po urodzeniu dziecka. Głównie są to zajęcia rozciągające, oddechowe i relaksacyjne.

Anna Sochańska

Odnalazłam kobiecą moc w porodzie i teraz się nią dzielę! Jestem żoną, mamą dwójki dzieci i położną z zamiłowania. Od zawsze moim marzeniem była szeroko rozumiana pomoc kobietom.
Aktualnie jestem położną rodzinną a także przyjmuję porody domowe wraz z Kamilą Ciastek-Majtyką i Ewa Wojciech w ramach Praktyki Położniczej Femmed. Zajmuję się edukacją okołoporodową oraz prowadzę zajęcia dla par w szkole rodzenia. Uczestniczę w licznych warsztatach i spotkaniach dla kobiet dzięki czemu mogę się wsłuchiwać w ich potrzeby.
Zauważyłam, że coraz więcej rodzących chce „wziąć poród w swoje ręce”. Pragną  być w pełni odpowiedzialne za jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu. Uważam, że należy im to umożliwić, dlatego gorąco wspieram wszelkie inicjatywy związane z porodem domowym oraz z naturalnym rodzicielstwem.  Moim marzeniem jest, aby każda kobieta w Polsce mogła rodzić w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami.
Niezwykłą wartość ma dla mnie życie drugiego człowieka na każdym etapie rozwoju, dlatego bardzo cenię postawę polskiej położnej Stanisławy Leszczyńskiej. Jest ona dla mnie wzorem do naśladowania. W szkole rodzenia przy Fundacji Evangelium Vitae prowadzę zajęcia dotyczące pielęgnacji niemowlęcia.

Ewelina Żukiewicz

zdjecie ewelina (1)Jestem absolwentką wydziału Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Pracuję w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przy ul. Borowskiej na Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii Dziecięcej, Intensywnej Terapii i Anestezjologii Dorosłych i Uniwersyteckim Centrum Rehabilitacji.

Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję zawodową i osobistą. Od 2009 r. zdobywam doświadczenie w tym zakresie pracując najpierw w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu przy ul. Bujwida.

Swoją wiedzę ciągle rozszerzam i uzupełniam uczestnicząc w konferencjach i kursach naukowych gdyż to pozwala mi to podejść kompleksowo i indywidualnie do każdego pacjenta i dobrać odpowiednią formę rehabilitacji. Oto niektóre z ukończonych przeze mnie kursów –  Badanie neurologiczne, Zespoły kliniczne, diagnostyka różnicowa, Kangurowanie u noworodka urodzonego w terminie, Zastosowanie osteopatii w położnictwie i neonatologii, Diagnoza i leczenie urazów okołoporodowych u matki i noworodka, Kurs „Gimnastyka dla kobiet w ciąży”, Trójpłaszczyznowa terapia manualna wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych wg Zukunft-Huber.

Interesuje mnie również rehabilitacja pacjentów z dolegliwościami kręgosłupa i tkanek miękkich i w tym zakresie przebyłam szkolenia z zakresu Kinesiologytapingu podstawowego i zaawansowanego dla dzieci i dorosłych, jestem terapeutą metody dr Ackermanna oraz diagnostyki i leczenia kręgosłupa metodą McKenziego. Jestem również instruktorem Nordic Walking.

W szkole rodzenia przy Fundacji Evangelium Vitae poprowadzę zajęcia ogólnorozwojowe, oddechowe, relaksacyjne, wzmacniające oraz także instruktaże ćwiczeń po porodzie. 

Joanna Kozakiewicz

Joanna KozakiewiczJestem filologiem angielskim, doradcą życia rodzinnego oraz doulą. Od wielu lat mocno leżały mi na sercu sprawy związane z „rodzeniem po ludzku”. Będąc w ciąży przygotowywaliśmy się z mężem do porodu domowego jednak stało się inaczej i nasza córeczka urodziła się sporo przed terminem w trudnych okolicznościach. Paradoksalnie to właśnie ta trudna sytuacja spowodowała, że zostałam doulą. W czasie długiego pobytu w szpitalu miałam okazję wspierać inne rodzące i uświadomiłam sobie jak wielkie znaczenie ma takie zwyczajne, z pozoru, towarzyszenie. Ukończyłam Kurs Douli organizowany przez DONA International oraz zostałam członkinią Stowarzyszenia Doula w Polsce. Uzyskałam również certyfikat Promotora Karmienia Piersią w Centrum Nauki o Laktacji, co pozwoliło mi szczerzyć spektrum pomocy o wspieranie fizjologii karmienia piersią.

W szkole rodzenia przy Fundacji Evangelium Vitae zajmuję się koordynacją pracy szkoły oraz jestem do dyspozycji dla rodziców w okresie okołoporodowym. Zainicjowałam powstanie przy Fundacji grupy wsparcia laktacyjnego „Droga mleczna”. Więcej o tym kim jest doula i jej kompetencjach można przeczytać na stronach Stowarzyszenia Doula w Polsce w zakładkach Kim jest doula? oraz Standardy pracy douli  oraz na mojej prywatnej stronie kimjestdoula.pl.

Wszelkie pytania dotyczące szkoły rodzenia proszę kierować na mój adres mailowy – joanna.kozakiewicz@fev.wroclaw.pl.