Do niewielu osób dotarła zapewne informacja o akcji Tęczowy kocyk. O tym jak bardzo okazała się potrzebna można przeczytać w artykule zamieszczonym na łamach Przewodnika Katolickiego: „Pożegnanie w barwach słońca”.

Oto fragment:

Po naturalnym poronieniu w 20. tygodniu ciąży dziewczynka jeszcze żyła. Dziecka w takim wieku nie da się uratować; zapewnia się mu godne warunki, by mogło spokojnie odejść. Mama w pierwszym odruchu obronnym nie chciała zobaczyć córki. Po chwili zapytała, jaki to ma sens, i zgodziła się. – Ubrałyśmy dziewczynkę w pomarańczowo-czerwony rożek i miniczapeczkę dzierganą na szydełku, co sprawiło, że kolor jej skóry wyglądał dużo lepiej. Mama była wzruszona. Okazało się, że planowała przygotować wyprawkę w takich właśnie kolorach – co w jakiś sposób sprawiło, że moment pożegnania stał się dla niej jeszcze bardziej osobisty – opowiada pani doktor. Kilka dni później dziękowała, że mogły mieć dla siebie te kilka chwil, w takiej właśnie ładnej oprawie.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, która trwa nieustannie, a przez to kocyki, rożki i czapeczki docierają do kolejnych szpitali. We Wrocławiu koordynatorką jest Pani Agnieszka, tel. 797 287 838. Można do niej kierować szczegółowe zapytania i zamówienia.

Rożki, kocyki, czapeczki lub materiały do ich wytworzenia można nadal przesyłać na adres:

Fundacja Evangelium Vitae
ul. Rydygiera 22-28
50-249 Wrocław
„Tęczowy kocyk”

Małżeństwa z „zagrożoną ciążą”oraz Rodzice po stracie dziecka mogą skorzystać w Fundacji z pomocy psychoterapeuty, Pani Moniki Goriaczko, tel. 508 183 608