Wykład o roli prawa w życiu społecznym i publicznym.

Aktywność i rozwój człowieka można rozpatrywać nie tylko z perspektywy osobistej, ale i społecznej. W tej, społecznej, perspektywie podlegają one nie tylko Bożym przykazaniom, ale i przemyślanym zasadom współżycia  ludzkiego. Zachęcając do namysłu nad tymi zagadnieniami Fundacja Studium Culturae Ecclesiae zaprasza na kolejną edycję cyklu wykładowego „Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność” związanego obszarem zainteresowań Katolickiej Nauki Społecznej. Podczas najbliższego spotkania usłyszymy wykład pt.: „Prawo – instytucja stabilizująca stosunki społeczne, czy narzędzie opresji?”

Temat przedstawi dr Olgierd Pankiewicz‎, wrocławski adwokat, stowarzyszony z Alliance Defending Freedom oraz Instytutem na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 lutego, o godz. 17.00 w sali nr 5, Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, przy ul. Katedralnej 4 na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Inicjatywa połączona będzie z koncertem kameralnym oraz okazją do wspólnej dyskusji.

Zapraszamy nie tylko osoby zawodowo lub akademicko zajmujące się tematyką prawa, ale i wszystkich chętnych młodych i dorosłych chcących zapoznać się bliżej z różnorodnymi funkcjami prawa oraz jego elementami rozwojowymi. Wstęp wolny.

www.studium-culturae.com