W okresie od 21.09.2015 do 18.12.2015 Fundacja Evangelium Vitae przy współpracy z Gminą Wrocław podjęła się przeprowadzenia kampanii informacyjnej pod hasłem „CHROŃMY ŻYCIE”. Ma ona ukazać możliwości wspierania życia w jego początkowym okresie.

W czasie planowanych spotkań będziemy się starali przedstawić możliwości wspierania rodzin spodziewających się dziecka, a także formy pomocy kobietom borykającym się z sytuacją nieplanowanej ciąży. Będzie również sposobność poznania szerokiej idei Okna Życia, które dla niektórych zdaje się być „ostatnią deską ratunku”, a jednocześnie ważną alternatywą poradzenia sobie w sytuacji nieplanowanej ciąży, dającej matce lub rodzicom noworodka gwarancję pełnej opieki nad ich dzieckiem w przyszłym jego życiu. Ważnym elementem spotkań będzie także ukazanie wartości życia ludzkiego i odpowiedzialności za nie oraz radzenia sobie z różnymi problemami, które mogą się pojawić na początku życia dziecka i problemami związanymi z podjęciem się zadań rodzicielskich.

Do udziału w projekcie zapraszamy młodzież gimnazjalną i szkół ponadgimnazjalnych we Wrocławiu oraz inne grupy, które chciałyby się pochylić nad wspomnianymi zagadnieniami.

Spotkania mogą się odbywać w Fundacji Evangelium Vitae lub na terenie wrocławskich szkół. Bliższych informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 509 437 479 lub mailowo pisząc na adres: fundacja@boromeuszki.pl

logo UM

www.wroclaw.pl