W czasie epidemii mieliśmy okazję uczyć się na nowo siebie nawzajem w naszych rodzinach. Odbudowywaliśmy relacje, spędzaliśmy  więcej czasu w tej samej ograniczonej przestrzeni. Jednocześnie wielu z nas łączyło opiekę nad dziećmi z pracą zawodową i zdalną edukacją. W wielu rodzinach wzrosła ilość zadań, napięć i trudności. Był i jest nadal to czas piękny i trudny zarazem, obarczony ogromnym lękiem i dający pole do przepięknego rozwoju. Ostatnio wpadła mi w ręce książka: „Żyć w rodzinie i przetrwać?” Tytuł akurat na tygodnie, które przeżywaliśmy.

Wychodząc naprzeciw zgłaszanym trudnościom w budowaniu relacji z dziećmi w tym szczególnym czasie, postanowiłam zorganizować warsztaty dla rodziców: „Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić? O granicach w rodzinie z empatią.”

Warsztaty odbędą się zdalnie, ponieważ zależy mi, aby dotrzeć z pomocnymi treściami teraz, kiedy ta pomoc jest najbardziej potrzebna.

Kiedy: Popołudnia czwartkowe w październiku 1, 8, 15, 22, 29 oraz 5 listopad w godzinach 17:30-20:30.

Gdzie: Warsztaty zdalne (platforma zoom)

Koszt: Warsztaty są bezpłatne, dofinansowane przez Urząd Miasta Wrocław.

 

Zapisy: Kliknij tu

Ze względu na warsztatowy charakter zajęć ilość miejsc jest ograniczona. Potwierdzeniem zapisania się na warsztat będzie mail zwrotny od organizatorów.

Warsztaty podpowiedzą rodzicom, jak z szacunkiem do dziecka, konsekwentnie i spokojnie ustalać wspólne reguły życia, ucząc je odpowiedzialności za własne postępowanie. Na kolejnych spotkaniach zaprezentuję, jak unikać typowych błędów popełnianych przez rodziców wyznaczających zbyt sztywne, szerokie lub niestałe granice. Dzięki warsztatom będą Państwo mogli dowiedzieć się, jak już dwulatka uczyć odpowiedzialności, jak postępować z dzieckiem oraz z nastolatkiem mającym kłopoty z koncentracją, jak uczyć dzieci skutecznego rozwiązywania problemów, mądrze wyciągać konsekwencje i położyć kres konfliktom w rodzinie, nawiązując przyjacielskie relacje z dziećmi bez ryzyka utraty autorytetu.

Program warsztatów:

 1. Granice w rodzinie – w jaki sposób dzieci się uczą zasad obowiązujących w domu

 2. Nasz taniec rodzinny – manowce błędnej komunikacji

 3. Słowa mają moc, a także metody zatrzymania tańca rodzinnego

 4. Język współpracy – zachęcające komunikaty. Czy można chwalić dziecko? A jeśli tak, to jak?

 5. Uczenie dzieci umiejętności rozwiązywania problemów

 6. Doświadczanie konsekwencji swoich wyborów

 7. Przygotowanie do zmian w naszej rodzinie, zapewnienie sobie odpowiedniego wsparcia

  Tematy dodatkowe, jeżeli będzie zainteresowanie i czas:

 8. Obowiązki domowe, odrabianie lekcji – jak poprzez jasne reguły wychowawcze pomóc dziecku, które jest nadpobudliwe lub ma trudności szkolne

 9. Wychowanie nastolatków – czy granice są potrzebne?

Prowadząca: Magdalena Krajewska – Spełniona żona i szczęśliwa mama gromadki dzieci 😉Zawodowo pedagog, terapeuta NEST, instruktor Creighton Model i doradca życia w rodzinie. Trener grup warsztatowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi poradnictwo indywidualne w Poradni Rodzinnej przy parafii p.w. Św. Anny oraz w Fundacji Evangelium Vitae.

Informacje: mkrajewska@rodzina.wroclaw.pl