Z dniem 26.08.2013 r. został zakończony nabór na poniższe warsztaty, osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Magdaleną Krajewską, przy dużym zainteresowaniu, warsztaty wkrótce powtórzymy.

 

 

Warsztaty „Rodzicom, którzy chcą więcej” w ramach programu: „Wychowanie bez przemocy” – rozpoczęcie w czwartek 19.09. 2013r. – o godz. 16.30.

Poruszane zagadnienia:

1. Nasz taniec rodzinny

Manowce błędnej komunikacji oraz rozpoznawanie granic we własnej rodzinie, wysyłanie jasnych komunikatów, metody zatrzymania tańca rodzinnego

Każda rodzina posiada własne schematy postępowania w różnych sytuacjach. Czasem są one skuteczne, a czasem prowadzą do eskalacji negatywnych emocji i nawarstwiania się pretensji i żalów.

Ten moduł pozwoli Ci określić stosowane przez siebie tańce. Stwierdzisz ich przydatność i poznasz sposoby przerywania tańca.

 1. Język współpracy

Zachęcające komunikaty oraz rozwiązywanie problemów

Czasem nieświadomie prowokujemy niechciane zachowanie dziecka. Często zdarza się, że uzyskujemy efekt przeciwny do zamierzonego. Jak mówić, by nie budzić oporu?

​Podczas tej części wcielisz się w rolę dziecka. Zobaczysz i usłyszysz własne zachowania i słowa z jego perspektywy. Poznasz najczęstsze błędy popełniane przez rodziców oraz poznasz skuteczne i przyjazne sposoby komunikacji.

 1. Wyciąganie konsekwencji

Czasem boimy się pozwolić dziecku wyciągnąć konsekwencje ze swojego zachowania, bo nie chcemy go karać. Innym razem wymierzamy kary zupełnie nieadekwatne do przewinienia.

Podczas realizacji tego tematu nauczysz się jak odróżnić karę od konsekwencji. W jaki sposób pozwalać dziecku doświadczać konsekwencji tak, aby mogło nauczyć się odpowiedzialności za swoje wybory?

 1. Język serca

Jak to się dzieje, że troska i dobre intencje są opacznie rozumiane przez nasze dzieci? Jak osiągnąć pełne porozumienie? Jak budować empatyczne relacje w domu?

​W tym module poznasz model Porozumienia Bez Przemocy. Przećwiczysz umiejętność rozróżniania obserwacji od ocen, określania emocji i potrzeb oraz formułowania próśb. Poprzez ćwiczenia doświadczysz jak wykorzystać nowe umiejętności w komunikacji z dzieckiem.

 1. Porozumienie bez przemocy w  sytuacjach konfliktowych

Dlaczego czasem, gdy chcemy wesprzeć dziecko dobrą radą ono odwraca się plecami? Czemu tak często buntuje się i sprzeciwia? Przyczyną jest często chęć by zostać zrozumianym.

W tej części nauczysz się „otwierać drzwi” porozumienia nawet w najbardziej zaognionych sytuacjach. Będziesz wiedzieć jak nawiązać nić porozumienia w sytuacji, kiedy dziecko się sprzeciwia, krzyczy, bije lub zamyka się w sobie.

 1. Techniki wychowawcze i Case Study

Czasem masz zaledwie chwilę na to aby podjąć działanie. Potrzebujesz skutecznej techniki na te sytuacje, gdy skuteczność musi być stuprocentowa. Każdy rodzic ma własne doświadczenia a w życiu rodzinnym trudne sytuacje bywają powtarzalne. Jak możesz się zachować aby osiągnąć zmianę w tym problemowym obszarze?

​W tej części poznasz kilka konkretnych technik, które sprawdzają się w „krytycznych” sytuacjach. Wykorzystując je oraz zasady komunikacji wspólnie znajdziemy rozwiązanie dla konkretnej trudnej sytuacji wychowawczej, o której opowiesz.

Co osiągniesz dzięki szkoleniu:

 • Znajdziesz rozwiązania dla konkretnych trudności wychowawczych
 • Zwiększysz swoją skuteczność w egzekwowaniu zasad
 • Podniesiesz poziom relacji w domu
 • Będziesz egzekwować zasady dzięki szacunkowi i konsekwencji
 • Koniec z trudną rola „nieprzejednanego sędziego”
 • Zwiększysz umiejętność rozpoznawania emocji i potrzeb dziecka
 • Jasno rozdzielisz potrzeby od zachcianek
 • Nauczysz się jak mówić i słuchać, tak, by dziecko chciało… słuchać i mówić
 • Poznasz konkretne techniki pracy z dzieckiem
 • Nauczysz się rozpoznawać i przerywać niszczące Tańce Rodzinne
 • Zdobędziesz praktyczne umiejętności komunikacyjne

Trenerzy:

Aleksandra Gajek – psycholog, trener, coach. Specjalizuje się w zakresie umiejętności interpersonalnych i komunikacji oraz technik radzenia sobie ze stresem. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje ok. 200 godzin przeprowadzonych szkoleń, kilkaset godzin zajęć grupowych oraz ponad 100 godzin pracy indywidualnej. Pracuje także z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. Wierzy w ludzi, ceni kontakt z nimi, wspólne odkrywanie i uczenie się. Jej miłością są góry a pasją śpiewanie.

Magdalena Krajewska – pedagog i doradca życia w rodzinie. Trener grup warsztatowych dla dzieci, młodzieży i rodziców. Specjalizuje się w zakresie komunikacji małżeńskiej, przygotowania do życia w rodzinie oraz metod wychowywania dzieci. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje ponad 500 godzin poradnictwa indywidualnego oraz ok. 150 godzin przeprowadzonych autorskich warsztatów. Prowadzi poradnictwo indywidualne w Poradni Rodzinnej przy parafii p.w. Św. Antoniego.

Ważne informacje:

Miejsce: Fundacja „Evangelium Vitae”, ul. Rydygiera 22-28, blok E
Rozpoczęcie: 19.09.2013 r. (czwartek) o godz. 16.30 – 20.30
Zakończenie:  17.10.2013r.
(czwartek)
Pozostałe spotkania: czwartki w godzinach  16.30-20.30

Cały cykl obejmuje pięć 4-godzinnych spotkań w miesiącach wrzesień – październik. W międzyczasie przerwa kawowa.
Zachęcamy oboje rodziców do uczestnictwa w warsztatach. Zapewniamy opiekę dzieciom.
Przy zapisach prosimy podać wiek dziecka/dzieci.
Inwestycja: Najbliższe warsztaty zostaną dofinansowane przez Urząd Miasta Wrocław, dlatego udział w nich będzie bezpłatny.
Przy braku dofinansowania cena za udział w warsztacie wynosi 600 zł od osoby i 900 zł od pary.

Uwaga: Ilość miejsc ograniczona!
Na warsztaty obowiązują zapisy:

Zapisz się teraz!

Poprzez adres mailowyMagdalena Krajewska lub telefonicznie 608 815 235.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w warsztatach.
Wiele innych atrakcji znajdziesz także na:

Polub nas