Dla Mam

SPOTKANIA DLA MAM

Klub Mam

Klub Mam to spotkania przedpołudniowe dla mam pozostających z dziećmi w domu na urlopach macierzyńskich i wychowawczych, które:

  • chcą zadbać o siebie,
  • dowiedzieć się czegoś o rozwoju dzieci,
  • rozwinąć umiejętności wychowawcze,
  • spędzić miło czas w przyjaznej, swobodnej atmosferze,
  • spotkać inspirujące kobietki,
  • wzmocnić wiarę we własne umiejętności macierzyńskie i zaufać swojej intuicji,
  • wymienić doświadczenia z innymi mamami,
  • mieć dostęp do porad specjalistów.

W czasie spotkań, oprócz wymiany doświadczeń, mamy mają możliwość spotkania ze specjalistami: psychologami, pedagogiem, doradcą rodzinnym, pediatrą, rehabilitantem, animatorem zabaw dziecięcych, nauczycielami piosenek i kołysanek. W pomieszczeniach Klubu Mam jest możliwość skorzystania z zaplecza kuchennego oraz przewijaka dla niemowląt. Jest też sporo miejsca do zabawy. Dzieci będą mogły przebywać z mamami, które jeśli zechcą, będą mogły skorzystać z pomocy opiekunek. Jesteśmy otwarci na propozycje uczestniczek Klubu Mam odnośnie formy jego funkcjonowania. Liczymy na pomysły, inspiracje, zgłaszanie nowych inicjatyw.

Klub mam organizowany jest dwa razy w roku (edycja wiosenna i jesienna). Każda edycja klubu mam to 14 przedpołudniowych, bezpłatnych spotkań dla mam z dziećmi w środy w godz. 10.30-13.30. Uzupełnieniem jest 14 spotkań w piątki w godz. 10.30-13.30 Dla chcących więcej. Te zajęcia są częściowo (symbolicznie) odpłatne. Bez względu na ilość wybranych tematów odpłatność za całość wynosi  50 zł. Opłaty należy uiszczać na konto Fundacji: 59 2490 0005 0000 4500 2822 9323 z dopiskiem: „Klub mam- Dla chcących więcej”- Imię i nazwisko uczestniczki.

Klub Mam mieści się przy ul. Rydygiera 22-28 w budynku E  na parterze (wejście po lewej stronie za bramą wjazdową na teren obiektu).

Termin:

Edycja wiosenna:
środy i piątki,
start 19.04.2017

Edycja jesienna:
środy i piątki,
start 06.09.2017

Ilość miejsc ograniczona.
W razie braku miejsc, zapisujemy na listę rezerwową.

Zapisy:
soor@boromeuszki.wroclaw.pl,
kom. 798 988 903

Projekt dofinansowany
przez Urząd Miasta.

Zajęcia realizowane w ramach Klubu Mam

Warsztaty z psychologiem pomagające znaleźć dla siebie czas i przestrzeń bez szkody dla potrzeb dziecka.

Warsztaty dotyczące komunikacji z maluchami i nie tylko. Jak poznać i sprostać potrzebom dziecka? Jak odnaleźć się w rodzinie w nowej sytuacji i nowych relacjach gdy zjawia się dziecko?

Warsztaty wspomagające budować i utrzymywać dobre relacje z dzieckiem, współmałżonkiem, rodziną, otoczeniem…

Kiedy pozwolić, kiedy zabronić – warsztaty ułatwiające porozumienie z dzieckiem, pozwalające na egzekwowanie poleceń bez sprzeciwu, z pełną akceptacją i radością.

Bobas lubi wybór – zajęcia dotyczące zdrowej diety dziecka. Czy zdrowo oznacza niesmacznie? Co lubią dzieci?

Zabawy na dywanie – ćwiczenia korekcyjne i gimnastyka dla dzieci prowadzona przez rehabilitanta dziecięcego (zajęcia ogólne i indywidualne).

Domowy teatr, domowe tańcowanie, zabawy z dzieckiem – zajęcia z animatorem.

Wymiana doświadczeń i klubowe rozmowy: dzielenie się doświadczeniami bycia mamą, pomysłami na spędzanie czasu i na znalezienie czasu dla samej siebie.

Podczas spotkań będziemy tworzyć zabawki, które potem maluchy będą zabierać do domu, będziemy wspólnie przygotowywać i spożywać poczęstunek, będziemy razem spędzać czas w grupie mam, odnajdując nowe sposoby do budowania więzi z dzieckiem i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. W razie potrzeby podpowiedziami posłuży rehabilitant, psycholog i logopeda. Mamy będą mogły nie tylko poznać skuteczne metody wychowawcze ale także odprężyć się, pobyć w miłym towarzystwie i przyjaznych warunkach oraz doposażyć dziecko w ubranka lub buty (również nieodpłatnie – w ramach prowadzonego przez Fundację Banku Niemowlaka).

Dla kogo?

Projekt „Raj dla dzieci. Raj dla mam.” jest skierowany przede wszystkim do mam dzieci w wieku 0-6 lat, które  ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić na zapisanie dzieci na zajęcia odpłatne, a ogrom stresów i niedostatków powoduje, że brak im sił na ciągłe angażowanie dzieci w zabawy. Szczególnie zapraszamy mamy z osiedla Nadodrze i Śródmieście.

Informacje o najbliższych terminach rozpoczęcia serii spotkań można znaleźć w aktualnościach na dole strony.

Projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje.

 

Informacje

Termin:

Spotkania w 2017 roku już się zakończyły.

Miejsce:
ul. Rydygiera 22-28, budynek E, parter (wejście po lewej stronie za bramą wjazdową na teren obiektu).

Zapisy:
soor@boromeuszki.wroclaw.pl,
kom. 798 988 903

  • Dla Mam
  • Dla rodziny