Bank Niemowlaka – pomoc dla matek w potrzebie

BANK NIEMOWLAKA

Kochani Wspieracze Banku Niemowlaka!

Z ciężkim sercem podejmujemy decyzję o czasowym (do odwołania) wstrzymaniu dostaw rzeczy dla dzieci do naszego Banku. W najbliższym czasie nie będzie kilku z nas, a już teraz Wasza hojność sprawiła, że zwyczajnie nie mieścimy się w bankowych magazynach i nie nadążamy z „przerobem” darowanych rzeczy. Jak tylko zrobi się miejsce, a my wrócimy do pracy, powiadomimy Was o tym i poprosimy o Waszą nieocenioną pomoc. A póki co korzystajcie z Waszymi dziećmi ze słońca i wakacyjnej aury.

Niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi!

Przejdź do opisu w języku niemieckim – Kleidungsbank

 

Dzięki ludziom dobrej woli przy Fundacji działa Bank Niemowlaka. Nie obracamy w nim gotówką, lecz ofiarowanymi nam rzeczami dla dzieci, a zwłaszcza dla niemowląt. Z zasobów tego nietypowego Banku skorzystało już wiele matek znajdujących się w potrzebie. Chętnie przyjmujemy dalsze dary (ubranka, środki do pielęgnacji niemowląt, pieluszki) lub środki finansowe na ich zakup, gdyż jak się okazuje, zapotrzebowanie na tego typu pomoc jest ogromna. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu matek i ich pociech składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Prośby o pomoc z podaniem płci dziecka oraz rozmiarów prosimy kierować na mail: bankniemowlaka@boromeuszki.wroclaw.pl
lub zgłaszać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 pod numerem telefonu: 504 468 187.

Przy portierni zawieszona jest też skrzynka, gdzie można złożyć listowną prośbę o pomoc. Prosimy określić potrzebny rozmiar ubranek lub termin planowanych narodzin dziecka i dopisać telefon lub adres mailowy. Odpowiadamy również na prośby przesłane pocztą.

Zasoby Banku Niemowlaka można powiększać codziennie w godz. 7.00 – 20.00, a dostarczone rzeczy można pozostawić na portierni.

Gorąco zapraszamy do współpracy wolontariuszy. Poszukiwane są osoby do pomocy przy sortowaniu, praniu, prasowaniu i naprawianiu otrzymywanych ubranek niemowlęcych oraz przygotowywaniu wyprawek dla potrzebujących rodzin.

Dzięki ludziom dobrej woli możemy rozszerzać działalność Banku. W ostatnim czasie skorzystaliśmy z pomocy Fundacji PZU. Dotacja z Fundacji PZU na projekt pod nazwą „Bank Niemowlaka”wyniosła 11.300,00 zł. Pieniądze zostały przeznaczona na zakup min. 150 higieniczno-kosmetycznych wyprawek dla noworodków, koszy na rzeczy do nowego BN, toreb reklamowych na wyprawki oraz na reklamę banku niemowlaka. Jesteśmy wdzięczni za każdy ofiarowany grosz!

KONTAKT

Adres mailowy: bankniemowlaka@boromeuszki.
wroclaw.pl

Telefon kontaktowy czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00-15.00 : 

 

504 468 187

  • Bank niemowlaka